Свързани новини

19.08.2019 13:35

Проверяват лекарския екип, транспортирал убитата Кристин до болницата

Видян 2832 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Проверка на действията на лекарския екип, който се отзовал на сигнала за намерената в безпомощно състояние 7 –годишна Кристин Георгиева  в сливенското село Сотиря, е започнала в Центъра за спешна медицинска помощ в Сливен. Това съобщи началникът на филиала д-р Мариета Божидарова. Поводът за проверката са твърденията на роднините на убитото дете, че лекарят не е бил до него в линейката, а е оставено под наблюдението на бабата, предаде БНР.


Д-р Божидарова обяви, че ако действително лекарят не е бил до пациента, това е прецедент в практиката на спешната помощ.


"Прецедент е. Нашите лекари работят в реанимационни екипи и са по принцип до пациента и оказват помощ до настаняване на пациента в лечебно заведение", коментира тя и съобщи, че чака писмени обяснения от лекаря.


Каза, че ще напише обяснения каква е била ситуацията. Нищо не ми каза конкретно.


В момента реанимационният екип, участвал в транспортирането на 7-годишната Кристин Георгиева до болницата, не е на работа. Медицинската сестра е в отпуск и се чакат обяснения и от нея. Д-р Божидарова каза още, че до сряда ще бъде ясен резултатът от проверката.


Днес се очаква в следобедните часове на заподозрения в убийството на детето Мартин Трифонов да бъде определена постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

водолей