Да се въведе период на изчакване от няколко дни, в които болничните не се заплащат нито от работодателя, нито от Държавното обществено осигуряване. Това предложи председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев, предаде БНР.
Пред БНР той коментира внесения преди дни в парламента законопроект на партия „Воля“, който предвижда да отпадне задължението първите три дни болнични да се плащат от работодателите и това да стане задължение на общественото осигуряване.
„В повечето страни има период на изчакване, така се нарича, т.е. няколко дни, в които не се заплащат изобщо болнични. Така е в Латвия, Швеция, Холандия, Австрия, Гърция, Естония, Италия, Чехия, Португалия, Кипър. Освен това процентът на компенсация е много по-нисък в средно в ЕС. И като добавка към това на повечето места тези доходи се облагат“, каза Васил Велев пред „Хоризонт“.
В момента осигурителят плаща за първите три дни болнични 70% от дневното възнаграждение.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Идеално благодарение на предложението на Васко ще се върнем в романтичните годи преди 1944 г.
То най-добре и заплати да не плащат нашите "бизнесмени"!
Васка, направи по-радикално предложение: Да не се заплаща изобщо трудово възнаграждение. Така е в някои страни от третия свят, учени ми Васко!
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?