Въпреки скока с 15% на митата за китайски стоки в САЩ – техния най-голям пазар, Централната държава се радва на истински бум. Пекин се радва на 15,6% скок на износа при прогноза от 11,7%, съобщава банката ING в свой доклад.С нетърпение се очаква дали това няма да даде повод по време на срещата им на Г-20, която предстои след дни, лидерите Тръмп и Си да постигнат съгласие да спрат търговската война, която се оказа безплодна за американците, както и предвидихме. Повечето експерти са песимисти по темата и смятат, че надлъгването ще продължи. Те отдават дължимото на правителствената политика на КНР, която увеличи инфранструктурните разходи и фискалните стимули, за да не губи темпове икономиката. Това доведе до ръст на вноса с 21,4%, но той все още е пренебрежимо по-малък като валутен обем от износа. Като положителна стъпка за конкурентоспособност се оценява и нарочното девалвиране на юана с 10% още през февруари за стимулиране на експорта. Догодина ING очаква износът да продължи да расте и на надмине по процент ръст вноса, независимо дали Тръмп ще увеличи митата и обхвата на стоките от Китай, които САЩ бойкотира.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си