28.05.2018 15:05

10% шок на парното и 1,7% скок на тока са основателни, отсича шефът на КЕВР

Видян 3046 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна


Нов скок на цената на парното и топлата вода с 10%, след като миналогодишният шок беше с 23% нагоре е честитката за софиянците от КЕВР и Топлофикация. Според шефа на органа Иван Иванов такава стойност била справедлива: „има основание”, отсича той.


Иначе експертите му предложили 1,44% ръст и без да се отчита повишената котировка на природния газ. С цялата си наглост комисарите заявяват, че когато цената на синьото гориво била ниска, на парното падала.


Което е безумна лъжа, тъй като миналата година имахме незапомнен скок на парното с 23%. Постигна се непостижимото – стотици хиляди хора, които ще бъдат жертви на терористично спиране на топлата вода в най-горещите месеци, с тези цени сигурно ще искат по-дълго да ги оставят без възможност да се изкъпят, нищо че са граждани на столицата на Европейския съюз – нали му се водим председатели.


Моментът е чудесен, тъй като всеки се очаква петчленният състав на Върховния административен съд да потвърди решението на 3-членния, който определи като незаконна измислената „такса сградна инсталация”, според която половин София плаща парно, без да го има. Въпросът е дали съдът ще разшири определението си и ще накара Топлофикация да върне парите на всички за годините, през които съвършено безправно ги е начислявала, пък и лихви върху тях. Това със сигурност ще разори дружеството и ще бъде супер бомба преди изборите в нашия град идния септември.


Важно е да се каже, че в Пловдив, където топлофикацията е на австрийското дружество ЕВН, в което акционер е Община Виена, ще се радват на спад от 4%. За тях поскъпването на газа не важи ли, питаме настойчиво „експертите” от КЕВР и председателя му? Или просто фирмата се управлява добре, за разлика от софийската общинска?!


За десерт, между капките минава вдигането на тока за абонатите на ЧЕЗ „само” с 1,7%. Това пък става заради намаляването на друга измислена такса „задължения към обществото”, чрез която гражданите поемат разходите на монополистите. В противен случай и електричеството щеше да хвръкне с 10% поне.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

дева

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни тревоги

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни