27.03.2018 09:56

Сеул ще бори работохолизма с изключване на компютрите

Видян 2898 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Държавните служители в Южна Корея работят средно с 1000 часа повече годишно, в сравнение с техните колеги в други страни. Това крие риск за здравето им, поради което властите в страната предвиждат драстични мерки, вкл. изключване на компютрите.


Градската управа на Сеул, в частност, внедрява технологии, които автоматично ще изключват компютрите в определен час. Така на служителите няма да остане друг избор освен да напуснат работните си места и да се отправят към домовете си в очакване на следващия работен ден.


Програмата ще стартира на 30 март т.г., когато компютрите в правителствените учреждения ще бъдат принудително изключени в 20 ч. В петъците на втората и третата седмица на месец април компютрите ще се изключват 19,30 ч., съобщи The Economic Times.


От началото на май южнокорейските чиновници няма да могат да работят след 19 ч. в петък. На служителите ще остане опцията да искат изключение от тези строги правила – към момента заявления са подали 67,1% от държавните служители в Сеул.


Източник: Technews.bg




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

близнаци