Държавните служители в Южна Корея работят средно с 1000 часа повече годишно, в сравнение с техните колеги в други страни. Това крие риск за здравето им, поради което властите в страната предвиждат драстични мерки, вкл. изключване на компютрите.
Градската управа на Сеул, в частност, внедрява технологии, които автоматично ще изключват компютрите в определен час. Така на служителите няма да остане друг избор освен да напуснат работните си места и да се отправят към домовете си в очакване на следващия работен ден.
Програмата ще стартира на 30 март т.г., когато компютрите в правителствените учреждения ще бъдат принудително изключени в 20 ч. В петъците на втората и третата седмица на месец април компютрите ще се изключват 19,30 ч., съобщи The Economic Times.
От началото на май южнокорейските чиновници няма да могат да работят след 19 ч. в петък. На служителите ще остане опцията да искат изключение от тези строги правила – към момента заявления са подали 67,1% от държавните служители в Сеул.
Източник: Technews.bg
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!