Нови 300 улични камери ще бъдат инсталирани в столицата, за да следят за престъпления. Te ще бъдат поставени на възлови кръстовища и места – по булевард “Мария Луиза” около Централна гара и Централна автогара, при Зоопарка и “Ботевградско шосе”, както и в подлезите, съобщи директорът на “Обществен ред и защита при бедствия” към Столичната община Красимир Димитров пред БНТ.
В момента действащите камери на територията на София са 3800. Те са разположени на централните булеварди, в училища, подлези, паркове, градинки.
Предстои поставяне на 15 камери на “Ботевградско шосе”. Това ще постави началото на нов периферен център за наблюдение, който ще обслужва по-отдалечените квартали на столицата.
Обмисля се видеонаблюдение и в Нови Искър, и на кръстовището пред 5-та градска болница. Разположените до момента камери са намалили с 80 на сто престъпленията в наблюдаваните райони. Много по- малко са и незаконните търговци, както и хулиганските прояви на футболните фенове, каза Димитров.
Намаляваме вандализма с осветлението и видеонаблюдението в Борисовата градина в близост до стадион “Васил Левски, посочи още той.
Общината разработва и програма за камери в детските градини и училищата в крайните райони.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия