Кризата в сектора на новите технологии в Германия, вторият най-голям сектор в германската икономика от гледна точка на заплащането, приключи, заяви председателят на федерацията Битком.
"Кризата за нас свърши", заяви Аугуст-Вилхелм Шеер на пресконференция, "секторът гледа към бъдещето с оптимизъм", допълни той. Потвърждавайки прогнозите от март, Битком съобщи, че очаква стабилен оборот в сектора тази година спрямо 2009 г., от около 140 милиарда евро. За 2011 г. федерацията предвижда растеж от 1,5% на продажбите си. През 2010 г. новите технологии няма да постигнат растеж, сравним с този в други сектори на икономиката, но "причината за това е, че ние не паднахме толкова ниско" по време на кризата, каза още Шеер. Секторът е отбелязал спад на оборота с 4,3% подобно на Брутния вътрешен продукт (БВП) на страната, който намаля с 4,9%. Близо 850 000 германци са заети в сектора на новите технологии, което го прави вторият основен работодател в страната след машиностроенето, съобщава Битком, позовавайки се на данни на германската статистическа служба.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед