Проучване на MarketWatch разкри, че три от най-големите технологични компании в САЩ са увеличили драстично разходите за лобизъм, които правят през 2019 година.
Инвестициите, които осигуряват по-добър имидж на компаниите и прокарват техните политики в различни организации, са регламентирани в САЩ и компаниите докладват подобни разходи, предава Dir.bg.
Това позволява да видим, че за лобизъм Facebook са отделили цели 16,7 милиона долара, с което записват огромен ръст спрямо миналата година. Причините вероятно са множеството скандали с изтичане на данни на потребители от социалната мрежа, изслушванията пред Конгреса и проблемите със сигурността като цяло, които нарушиха реномето на социалната мрежа.
Друг гигант като Amazon пък е изхарчил 16,1 милиона долара през 2019 година за лобистки бизнес стратегии, а Apple са отделили 7,4 милиона.
Компаниите далеч не са сами в тази практика, но другите харчат доста по-малко. Google да речем са свели тези разходи до 11,8 милиона, след като през 2018 година са изхарчили според официалните документи над 21,7 милиона за лобизъм.
Фото: Digital.bg
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!