Проучване на MarketWatch разкри, че три от най-големите технологични компании в САЩ са увеличили драстично разходите за лобизъм, които правят през 2019 година.
Инвестициите, които осигуряват по-добър имидж на компаниите и прокарват техните политики в различни организации, са регламентирани в САЩ и компаниите докладват подобни разходи, предава Dir.bg.
Това позволява да видим, че за лобизъм Facebook са отделили цели 16,7 милиона долара, с което записват огромен ръст спрямо миналата година. Причините вероятно са множеството скандали с изтичане на данни на потребители от социалната мрежа, изслушванията пред Конгреса и проблемите със сигурността като цяло, които нарушиха реномето на социалната мрежа.
Друг гигант като Amazon пък е изхарчил 16,1 милиона долара през 2019 година за лобистки бизнес стратегии, а Apple са отделили 7,4 милиона.
Компаниите далеч не са сами в тази практика, но другите харчат доста по-малко. Google да речем са свели тези разходи до 11,8 милиона, след като през 2018 година са изхарчили според официалните документи над 21,7 милиона за лобизъм.
Фото: Digital.bg
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...