04.09.2008 16:12

Карло?ска луканка

Видян 6595 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Няма грешка в заглавието!


Върху “щафетката” си пише: "Карлоска луканка"- със златни букви, "в кутия"- с по-малки букви.


Ако не се съсредоточите,ако не четете буква по буква, за какво ще си помислите,че става дума?Със сигурност ще решите,че за карлоВска луканка.


Зачитате се обаче и разбирате,че всъщност тази"карлоска "луканка е наречена така на Карлоската крепост. Не ви е бедна културата, ако не се сещате каква е тази крепост, къде е, какво е станало там и толкова ли много сте бягали от часовете по история.


Може и наистина да съществува такава крепост, щом го пише златно на червено.Четете нататък, защото вече сте заинтригувани и разбирате,че карлоската луканка е произведена предимно от свинско месо, сланина и е претъпкана с разни Е-та.


Знаете, че това са различни конесрванти и подобрители и никак не са безобидни. Нататък- колбасът е произведен от "Меком" - Силистра.


Силистра ... там наистина е имало крепост от древни времена и край крепостта са се сражавали траки, гърци, римляни. Твърди се също,че и Суворов,и Кутузов, и Багратион са водили битки.И лично Лев Николаевич Толстой (“Война и мир”). Градът някога се е наричал Дуросторум (твърда крепост в превод). Днес го наричат Доростол и какво ли не в Силистра е кръстена на въпросната цитадела.


За Карлоска крепост даже Гугъл мълчи.


Прословутият даклад на ОЛАФ за измамите по САПАРД обаче не подминава Меком Силистра. Налчалниците й бранят крепостта и отричат. Да сте чули някой да каже: "виновен съм,бийте ме"?


Що се отнася до карловската луканка - прочут български деликатес (особено в миналото),"единствената карловска луканка по тайна рецепта се произвежда от Бони в карловския месокомбинат и има защитено наименование за произход".


Това може да се прочете на истинската карловска луканка. Ако намерите карловска луканка, произведена другаде, не е истинска.


Няма да задълбаваме с въпроса какво значи истинска в 21-и век? Че основното във всички такива колбаси, наред с месото май вече са Е-тата.



Етикети
,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

риби