Слънцето излезе от загадъчния за учените период на продължителен "сън", каза проф. Ричард Харисън, сътрудник в британския научен астрофизически център, от лабораторията Ръдърфорд-Епълтън. В продължение на 3 години е имало необичайно ниска активност на Слънцето. През този период са били регистрирани 250 дни без слънчеви петна, като подобно нещо не е имало от 1913 г. Редица учени изказаха хипотезата, че Слънцето бързо изстива и жителите на Земята трябва да се готвят за нови и небивали природни катастрофи. Тази седмица обаче от спътници са получени данни за възобновена активност на светилото ни. Доказателство за това е появата на много петна по него. С това започва нов цикъл, който ще бъде съпровождан с чести и мощни смущения на магнитните полета (слънчеви петна – б.р.), а също с гигантски изригвания в открития космос на разтопена плазма, смятат учените. Проф. Харисън е на мнение, че пикът на слънчевата мощ ще настъпи през 2012 година.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…