16.06.2026 09:59

Суши се яде и с пръсти

Видян 338 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

В Япония можете да ядете суши С ПРЪСТИ. Това не е липса на маниер. Съвсем приемливо е. И е възпитано.


Избърсвате ръцете и пръстите  с хавлиената кърпичка, която ви се предлага. Сгъвате я и я оставяте настрана до чинията или в поставката, в която е била.  Не избърсвайте лицето с нея. Тя е за ръцете.


Мой сънародник-турист поиска днес вилица. Това вече е неправилно. Опита с клечки (хаши). Натопи ориза в чинийката със соя. Той се разпадна и моят гост започна да го събира с клечките. Грешка. Остана подгизнало почти цялото. Това вече не е суши и не е изобщо вкусно. 


Най-добре е да го изядете наведнъж - цялото. Можете да си поръчате суши с по-малко ориз. Ако искате соев сос, потопете от страната на рибата. Тя е винаги повече от ориза. Защо все пак сушито се яде с пръсти? Японците казват, че с пръстите се усеща температурата и крехкостта на сушито, клечките само държат сушито, а 


пръстите разговарят с него.


Ето и препоръчителен ред;


-бяла риба


-скариди, калмари


-тон (бинчо, не е мазна)


-тон (оторо. Мазна)


Не се започва с най-силния вкус, с най-мазната риба, защото както казват тук, “ако първо извикаш, няма да чуеш шепота”.


И последно - сашими (риба, миди без ориз) се ядат винаги с клечки.


(повече от ежедневието на този народ, за любовта в моето семейство, за любовта, както я разбират приятели и познати тук, за различните поздрави и за здравето и дълголетниците в моята нова книга, която днес предадох на издателството.


Ура! 


До нова среща през септември и ако не стигне времето - октомври и ноември.


Прегръдки!


Юлиана Антонова



Етикети
,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

рак

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески импулс

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески