01/02
12.04.2026 11:02

V-бар Възроден за Възкресение! ДА!

Видян 8472 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

V-бар от години ни е любимо заведение в центъра на центъра на София. И също години ни беше тъжно, че не работеше, ала до този Великден. Но точно преди Възкресение Христово беше възродено и това заведение, което вече има и още по-добър дизайн. А неговият интериор без друго беше един от най-мислените и от най-красивите в София. Поне заради това си заслужава да го посетите на тихата и толкова софийска по дух улица Паренсов, за която столичаните в повече дори не подозират къде се намира. 


Загадката започва с входа, който на влизане се отваря като Сезам, а на връщане, както и за излизане в градината с отварящ се покрив, се открива посредством слагане на ръката на определено място, за да активира фотоклетката - забавен момент, съвсем според тренда за туризма и неговите обекти като преживяване.


Пространството на партерния етаж хем е като преди, хем е променено, още по-чисто като стил. Барът на бара си е, където си беше, но голямата изненада е на долния етаж, който винаги сме харесвали повече.


Зелената био стена с растения си е там, но барът е преместен под нея от центъра на пространството, а то е "завъртяно" по различен начин и с различни мебели, което ще изненада приятно и ще зарадва ценителите, които винаги са били публиката на завадението.


Понеже говорим за бар, специално внимание към коктейлите, особено към "сигничър"-ите  на Тихомир Гроздев. Не помня, но май нямаше такива преди. Oxos e скоч с орехова инфузия, бадемово мляко с черен чай и оксимел  пяна от орех. FIGRA e джин, шръб от смокини и френски вермут - истинска мистерия. LUNA ROSA - точно след розовата луна преди няколко нощи, е водка инузия с грейпфрут, кордиал боровинки и хибискус. MEZCAL NRGRONI казва всичко в назвнието.   


Има и всичко друго, което всеки хай-клас бар трябва да има като селекция, запазена е колекцията от японско уиски, както отбелязахме на този фон.


Менюто за хранене, както подобава на добро заведение, не е дълго. Но всички позиции са налице - от супите през салатите, предястията, паста и ризото, основни - има телешко, свинско, морско и бургер, и десерти - от всичко между 2 и 4 предложения, за да може да се гарантира качество. И на всичко отгоре цените са доста добри.


 


Борис Ангелов 


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Тройният убиец в Угърчин излязъл на 12 юни от затвора

Тройният убиец в Угърчин излязъл на 12 юни от затвора

27-годишният задържан за трагедията в ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


- Скъпа, ако умра, не ме жали дълго, омъжи се повторно, радвай се на живота, бъди щастлива. Само те моля да възпитаваш добре децата ни.
- Престани вече! Най-нормална супа е. Като не искаш, не яж!

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и