Свързани новини

08.05.2009 09:35

Архитект вещае второ „Индиго” в метрото

Видян 3431 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 3.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Една от станциите на метрото под земята е опасна за пътниците, съобщава БГНЕС.


Трагедия като тази в столичната дискотека „Индиго” чака пътниците в една от новоизградените метростанции в София. За това алармира вчера пред „Новинар” председателят на сдружение „Граждани за София” арх. Димитър Димитров, ден преди столичният кмет Бойко Борисов да открие официално трасето от разширението на първия метродиаметър – от стадион „Васил Левски” до кв. „Младост” 1. Става дума за метростанция 12 в кв. „Мусагеница”, която според архитекта е строена, без да отговаря на стандартите за проектиране на подобно съоръжение. По думите на Димитров стълбите са тесни, а пространството около перона е изключително малко, за да се разминат свободно двама души.„В метрото се возят най-различни хора – възрастни, бавно подвижни, с багажи, с деца, с колички. Всеки бърза за някъде, представете си какво ще се случи, когато се струпат всички на едно място”, притеснено обясни архитектът. По думите му това е идеална предпоставка за инциденти, хората може да се стъпчат по стълбите или направо да паднат върху релсите, където влаковете минават с 60-80 км/ч. Според Димитров разстоянието от последната стълба до ограничителната линия преди релсите на метрото е почти два пъти по-малка, а ширината на самите стъпала са под минимума дори и за вътрешно стълбище – 115 см. Освен това самата метростанция 12 е излишна, смята архитектът. По думите му само 600 м я делят от предишната спирка на влакчето.Архитектът е на мнение, че някой има изгода от това да се строи станция на метрото в незастроен и безлюден район като този в кв. „Мусагеница”. По думите му спирката ще донесе печалби на някой, който е инвестирал вече в терените там. Той обаче не пожела да конкретизира. Според него решението е да се затвори тунелът, в който минава метрото, станцията да стане транзитна, а пространството около нея, което е около 2 дка, да се преустрои на спортна площадка.„Това са пълни глупости”, коментира главният архитект на София Петър Диков.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Най-късият политически виц

 "Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"

Виктор Димчев

към хороскоп хороскоп

близнаци