25.04.2020 18:04

Как да не допускаме обезкуражаване: какво правим с времето в карантина

Видян 3821 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Днешният ни лайфхак за времето в карантина е психологически. Причината е, че след толкова време затвор или хайде да го наречем по-меко - бездействие, уж заради коронавируса, след толкова съзнателно насаждан страх и неприятни, плашещи, негативни новини, обезкуражаването, да не кажем отчаянието е съвсем логична реакция на нашето съзнание. Кризата, която очаква света заради страха и паниката, на които се поддаде, е напълно нормално да породи сериозни притеснения за бъдещето, заедно с всички приказки колко бедни, строени - преброени, неестествено отделени ще бъдем всички. И при отпадналата поне за година - две напред възможност да емигрираме от България, а в момента - дори да пътуваме за малко в чужбина, която спасяваше и презареждаше мнозина до момента вече 30 години. Психологът Кристиан Годфроа предлага няколко упражнения да победим притесненията, обезкуражаването, отчаянието . С други думи - да си върнем вярата в себе си, в околните, в света, особено във време, когато ни убеждават че не бива да посещаваме естествения дом на вярата - храма:


Запитайте се и отговорете, но върху бял лист КАКВО ИСКАТЕ


Прибавете въпроса и напишете ответа на въпроса: ЗАЩО ГО НЯМАМ ОЩЕ - очертайте проблемите, които ви препятстват по пътя към целта


Като не забравяте при това гениалния стих на Едвин Сугаров, да - точно негов: "Върхът е цел, но не и смисъл".


Важно е да анализирате и да опишете всеки проблем по отделно и в свързаност с другите, но по-същественото и със спокойствието, което карантината ни дава под формата на излишък от време - кое или кои са решенията


Направете си пътна карта и опишете надлежно: по какъв начин да преминете през препятствията, така че да не се препънете преждевременно, а да са степенувани според дължината и скоростта, с която ще се катерите


Намислете и запишете какви награди ще си дадете - сам на себе си - за всяко постижение - придобивка, пътешествие, нещо друго, от което имате нужда - даже визуализирайте 


Обещайте си от утре повече да се усмихвате - ДОРИ НИКОЙ ДА НЕ ВИЖДА УСМИВКАТА ВИ ПОД МАСКАТА - ЩЕ Я ЗАБЕЛЕЖИ В ОЧИТЕ (ако сте и със слънчеви очила - ще усети озаряването в изражението): усмивката поражда усмивка дори в непознатите, а като помагате на себе си, помагате и на другите, което носи невероятно удовлетворение. После и постепенно смъкване на напрежението, притеснението, обезкуражаването....


Така, когато свършите с тази домашна работа върху личността си, съвсем естествено и искрено ще можете да си казвате и да си повтаряте в хубави и в лоши моменти едно от най-важните правила в живота:


ВЯРВАМ В СЕБЕ СИ, В ДРУГИТЕ ХОРА И В ЖИВОТА!  



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


Горещ юлски следобед.

Държавен служител пуши бавно цигара пред учреждението.
Към него се приближава друг държавен служител и иска огънче.

Държавният служител му подава запалката и пита: „И ти ли не можеш да спиш?“

към хороскоп хороскоп

водолей