09.07.2018 10:17

ФИФА и Катар искат Мондиал 2022 с 48 отбора

Видян 2565 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Международната футболна централа (ФИФА) и домакините на Световното първенство през 2022 година – Катар искат шампионатът след 4 години да бъде с 48 отбора. Това означава надпреварата да бъде увеличена с  16 отбора. По програма това увеличение бе планирано за Мондиал 2026,  който ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико, но изглежда сега от ФИФА и Катар искат промяната да се случи още за следващото Световно.


Желанието на президента на ФИФА Джани Инфантино е в Катар да участват 16 тима повече, но той изрази съмнения дали домакините ще могат да се справят с подобен формат. Високопоставен представител от Катар заяви, че турнир с 48 отбора може да бъде организиран само на осем стадиона в и около Доха.


"Да, това е възможно. Ако форматът е направен правилно, това може да бъде доста вълнуващо световно първенство", каза пред репортери в Москва Насер Ал Хатер, помощник-генерален секретар по въпросите на Мондиал 2022.


В началото на юни ФИФА отложи разговорите за евентуално разширяване на формата на световното първенство на 48 отбора и този етап следващото световно първенство остава с 32 отбора. Мондиал 2022 в Катар ще се проведе от 21 ноември до 18 декември.


Ако се стигне до вариант с 48 отбора, това със сигурност ще донесе малко повече квоти за Европа, откъдето шансът да видим отново България на най-големия футболен форум би се увеличил. В настоящия момент Европа получава 13 квоти за Световното. Очаква се Стария континент да получи още три (при шампионат с 48 тима) и да има общо 16 представителя  на  Мондиала . Евентуално класиране на България, разбира се, далеч не е сигурно, защото доста големи европейски сили като Италия и Холандия например не успяха да се класират за Световното в Русия.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!