19min.media

ДА! Баси кефа, шишманка, чийзкейк палачинки и други шеги в 1920

1920 – Шишман е брънч-място с български вариации. И нямаме предвид само  наличието на хитовата дори само по заглавие бира Баси кефа. Съдържателите, след опита на Лъвов мост, в новото си заведение са измислили нещо, което са нарекли „шишманка”. Не можахме да си представим „бешамел с кашкавал, шунка и розов домат” върху филия, а името „странджанка за принцеса” НЕ е за София, така че си взехме Яйца 1920. Бяха описани като яйца по панагюрски с катък, сирене, чери домати, копър, зелен лук и хляб с квас. Последното всъщност, във вид на огромна филия, е поставено под останалото. А може би трябваше да пробваме рохки яйза на вестник – най-журналистическо е, но се въздържахме заради бекона, който ни се стори неуместен на останалия фон.


Сандвичи, тостове, някой и друг десерт допълват менюто. Ние избрахме  чийзкейк палачинките. Това са няколко американски тип, слепени с обилен „чийзкейк мус” и сладко от горски плодове – дозата е ударна, не е за всеки, но ние се преборихме.


Добре е, че при това предлагане на храна, има айран за пиене, а и студен чай, но истински – мурсалски, не от гадните подсладени напитки, които пият само хора, прежалили здравето си.


 


Борис Ангелов